Дистанційне навчання 5


24 квітня

1.  Я досліджую світ -   підручник с. 96-99, зошит с. 46- 49



2. Українська мова -  письмо  робочий зошит с. 42-43  

Як зробити веселку в себе вдома

Чи бувало так, щоб ваша дитина була в захваті від побаченої веселки? Чи здавалося це природне диво проявом чарівництва? А чи здогадується ваш син чи донька, що можна зробити веселку просто в себе вдома? Провівши цей веселий і барвистий експеримент, дитина буде приємно здивована тим, як легко й просто творити подібні дива. Досить використати лише кілька звичайних побутових предметів... і природа цього барвистого атмосферного явища стане ближче та зрозуміліше.

Що вам для цього знадобиться:
  • склянка води (приблизно на три чверті повна);
  • білий папір;
  • сонячний день.
  • Порядок дій:
    1. Наповніть склянку водою приблизно на три чверті й візьміть аркуш білого паперу.

    2. Потім попросіть дитину піднести їх до вікна. Можна також піти в інше місце, де теж є сонячне світло.

    3. Далі нехай дитина утримує склянку води прямо над папером (обережно, щоб не розлити) і уважно спостерігає за тим, що відбуватиметься зі світлом.

    4. Зверніть увагу дитини на те, як сонячне світло проходить через склянку води, заломлюється (згинається) та утворює різнобарвне зображення на аркуші паперу. Ну як? Вийшло?

    5. А тепер запропонуйте дитині продовжити експеримент. Нехай вона спробує тримати склянку води на різних відстанях від паперу й під різними кутами до неї. Які вийшли результати? Ефект змінився?
  • Що відбувається?

    І хоч зазвичай ми бачимо веселку в небі у вигляді кольорової дуги, вона може утворюватись і в інших місцях. Можливо, вам доводилось бачити веселку у фонтані або в серпанку водоспаду. А виконавши цей експеримент, вам вдалося отримати власну маленьку веселку просто у себе вдома.

    Веселка утворюється, оскільки сонячне світло заломлюється (згинається), проходячи через краплі дощу. Те ж саме відбувається, коли сонячне світло проходить через склянку води. Воно заломлюється, розділяючись на червоний, оранжевий, жовтий, зелений, блакитний, синій і фіолетовий кольори. Ці кольори називаються кольорами спектра.

    Найцікавіше в тому, що коли промінь світла тільки спрямовувався до склянки з водою і всі кольори спектра були зібрані разом, промінь був білим. І тільки лише проходячи через прозору перешкоду (краплі води або скло), він з білого розпався на сім різних кольорів.

    Але чому ж він розпався? А все тому, що світло складається з різних за довжиною електромагнітних хвиль. Найкоротші хвилі мають червоний колір, у них найменше енергії й тому вони переломлюються менше. А ось найдовші хвилі – фіолетові, відповідно, у них багато енергії й переломлюються вони більше. Можна помітити, що ці кольори, зазвичай, знаходяться з різних сторін веселки. Інші кольори мають проміжне значення довжини хвилі й розташовуються посередині.

   
23 квітня


1.  Українська мова    читання с. 58-59






2. Українська мова   письмо с. 45

3. Математика – підручник с. 106,  робочий зошит с.40




22 квітня
1.  Українська мова -   читання с. 57

2. Українська мова   Повторення написання вивчених букв, складів, слів 
     с. 56 (РЗМ)
3. Математика - підручник с. 105,  робочий зошит с.39



21 квітня

1.  Я досліджую світ -  Тиждень  №30  «Веселка» . Підручник с. 94-95,
Робочий зошит с. 42- 45.











2. Українська мова -   читання с.56,  робочий зошит с. 44

3. Математика  - підручник с.104, робочий зошит с.38




Немає коментарів:

Дописати коментар